گواهینامه جدید گوگل برای توسعه دهندگان وب

تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۲ دسته بندی : اخبار تکنولوژی
گوگل، گواهینامه‌ی تخصصی تلفن همراه برای توسعه‌دهندگان وب معرفی کرد!
گوگل، گواهینامه‌ی تخصصی جدید تلفن همراه برای توسعه‌دهندگان وب معرفی کرد!
گوگل گواهینامه‌ی جدید برنامه‌نویسی برای توسعه‌دهندگان وب معرفی کرد که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مهارت‌های خود را برای ساخت نرم‌افزارهای تحت وب به صورت انعظاف‌پذیر و واکنش‌گرا (responsive) به معرض نمایش بگذارند.
این دوره‌ی آموزشی، که "گواهینامه‌ی تخصصی نرم‌افزارهای موبایلی تحت وب" نام دارد، متعلق به شرکتی است که گواهینامه‌های توسعه‌دهندگان اندروید، معماران ابری (cloud architects) و مهندسین داده (data engineers) را ارائه می‌دهد.
برای کسب این گواهینامه، از افراد به صورت کتاب‌باز (open book)، یک آزمون به ارزش 99 دلار گرفته می‌شود. آنها باید در چالش‌های کدنویسی مختلف و در یک مصاحبه‌ی 10 دقیقه‌ای شرکت کنند تا آزمون را پشت سر بگذارند. شرکت‌کنندگان برای اتمام چالش‌های کدنویسی 4 ساعت زمان دارند، سپس باید سه ستون از آزمون را انجام دهند، اگر فقط یکی از آنها را انجام داده باشند، در آزمون موفق نخواهند بود.
برخی از سرفصل‌های این آزمون شامل: چارچوب‌بندی و یکپارچه‌سازی سایت، نرم‌افزارهای پیشرفته‌ی وب، بهینه‌سازی عملکرد و ذخیره‌سازی، رفع مشکلات و آزمودن، می‌باشد. علاوه بر این، یک راهنمای آموزشی برای شرکت‌کنندگان، جهت آماده سازی در امتحان ارائه شده است.
پس از آنکه توسعه‌دهنده‌ی وب، بتواند آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد، یک "نشان دیجیتالی" به او تعلق می‌گیرد تا آن را در رزومه‌ی و پروفایل خود در شبکه‌های اجتماعی نمایش دهد. هدف از ارائه‌ی این نشان به توسعه‌دهندگان اینست که اینگونه مهارت‌های خود را به استخدام‌کنندگان بالقوه، برجسته‌تر جلوه خواهند داد.
اگر چه این تست در حال حاضر تست نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که چگونه این گواهی نامه‌ها، به توسعه دهندگان در تصمیم‌گیری استخدام و مصاحبه کمک خواهد کرد. سارا کلارک، مدیر برنامه‌نویسی بخش آموزش توسعه‌دهندگان وب در شرکت گوگل، اذعان داشت که با دریافت گواهینامه‌ی طراحی نرم‌افزار موبایل، به شما یک نشان دیجیتالی داده خواهد شد که می‌توانید آن را در رزومه‌ی کاری و صفحات شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نمایش دهید. به عنوان عضوی از انجمن دانش‌آموختگان تخصصی موبایل وب که دارای گواهینامه است، می‌توانید از مزایای برنامه‌ای که سبب افزایش دید شما می‌شود، استفاده کنید.
اطلاعات بیشتر در خصوص این گواهینامه را می‌توانید در این قسمت مشاهده نمایید.
منبع: https://www.developer-tech.com